TATİL ve TEDAVİ BİR ARADA

saglikİnsanlar günümüzde sağlık sorunlarını çözerken,yalnızca kendi ülkelerindeki hekimleri ya da fiyatları değil;en iyi çözüm ve en iyi fiyat seçeneklerini değerlendirerek hareket ediyor.Bundan yola çıkarak; tedavi vetatil amaçlı,şehirlerarası ya da ülkelerarası yapılan seyahatlere “Sağlık Turizmi” deniliyor.Bireylerin doğal kaynaklardan,medikal hizmetlerden, turistik tesislerden; sağlık ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılayarak;sıhhatini korumak, şifa bulmak ve tedavi olmak amacıyla aldıkları hizmetlerin tamamı sağlık turizmi çatısı altında bulunuyor. Sağlık turizmi aynı zamanda hastaların ve hasta ailelerinin rahatlığını sağlamak için tıbbi seçenekler sunmayı hedefliyor.

Sağlık Turizmi; Bir ülkeden diğer ülkeye herhangi bir sebeple (bekleme süresinin uzunluğu, tedavinin ekonomikliği veya daha kaliteli sağlık hizmeti v.b.) sadece tedavi için gidilmesidir.Poliklinik dışında gidiş dönüş ve konaklama esnasında karşılaştığı olaylar turizm kapsamında değerlendirilmelidir. Diş sorunu yaşayan hastalarımızın en rahat ortamda konaklaması, güvenilir ve profesyonel doktorlardan tedavi alması,tedavi süresi boyunca boş zamanlarını da değişik aktivitelerle değerlendirmesi sağlık turizminin alanına girmektedir. Son yıllarda ülkemizde Özel sağlık sektöründe çok ciddi atılımlar olup, Avrupa standartlarıyla yarışabilecek düzeyde özel hastaneler artmaya başlamıştır.Kalitede yarışabileceğimiz gibi maliyetler açısından da rahatlıkla Avrupa ile yarışacak durumdayız.Bu nedenle tedavi için ülkemizi ve şehrimizi düşünen hastalarımız çok düşük rakamlara hem tedavilerini olacak hem de tedavi süresince boş zamanlarını en mükemmel şekilde değerlendirmiş olacaklardır.

Avrupa da gelinen nokta pahalıya sağlık hizmeti almak zorunda kalan sigorta için, hem de kapsam dışı kalan hizmetlerde sigortalı için daha ucuz, ama kaliteden taviz vermeyen, bekleme süresi kısa olan sağlık hizmeti sunucularına ihtiyaç vardır. Neticede Avrupa yurtdışından ucuza sağlık hizmeti almaya aday haline gelmiştir.   Bursa sanayi sektöründe ülke çapında ve ülkeler nezdinde adını duyurması hizmet sektörünün de önünü açmış,son yıllarda  dünya standartları ile yarışacak potansiyele sahip hastane ve dal merkezleri açılmıştır. Eskiden olduğu gibi hastalar artık İstanbul’a,Ankara’ya veya yurtdışına Kalp ameliyatı,göz lazer tedavisi veya diş implant tedavisi için gitmeye gerek görmemektedir.Bunun nedeni hem maliyet hem de kalite yönüyle dünya standartları ile rekabet edebilecek hastanelerin ve polikliniklerin açılması ve hizmet alt yapısının oluşturulmasıdır.Biz de Park Dental Diş Polikliniği olarak bu alt yapıyı oluşturduğumuzu düşünüyoruz.Öncelikle Almanya,Hollanda,Danimarka,Belçika gibi gurbetçilerimizin yoğun olduğu ülkelerde,sigorta firmaları ile anlaşma yollarını arıyoruz. Oralardaki diş maliyetlerini analiz ederek,onlarla rekabet edebilecek daha uygun maliyetlerle hem tedavi hem tatil paketleri hazırlıyoruz.   Polikliniğimizde İmplant tedavisinden estetik protez uygulamalarına, Çene cerrahisi operasyonlarından kanal tedavisi ve dolgularına kadar dişe dair tüm hizmetleri tecrübeli ekibimizle en uygun fiyatlara kaliteden taviz vermeden sunduğumuza inanıyoruz..

Tedavi süresi ve planlama aşaması:

Bulunduğunuz ülkede çektireceğiniz PANORAMİK röntgeni(panoramik x-ray) kargo ile veya internetten jpeg formatında adresimize ulaştırmanız ilk aşamada planlama için başlangıç adımını gerçekleştirecektir. Merkezimizde panoramik röntgen filminizin tetkikleri tamamlanınca size tedavi planınızın,ayrıntılı dökümü ve maalialiyet tablonuz iletilecekdir. Karşılıklı telefon görüşmesinden sonra randevu tarihiniz belirlenecektir.
Yaptıracağınız üçlü köprü veya kron, ister tam bir ağız, yani 28 adet kron veya köprü olsun, tedavi süresi en fazla 1 hafta sürmektedir.

İmplant uygulaması için tedavi süreniz iki aşamalı olmaktadır. İlk aşama Bursa da kalmanızı gerektirecek implantın yerleştirilmesidir. İkinci aşama implantın kemikteki oluşumunun gerçekleşmesi için 3 ay sonra tamamlanacak olan 5 günlük üst yapının hazırlanıp tedavinin bitirilmesidir.

 uludag

hamam

karagoz

 

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir,
bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.